Shoppping Cart
Tootesildid

Rohi on rohelisem ikka siinpool

Põhjamaade inimesed ajavad paratamatult taga eksootikat taipamata, missuguse ‘eksootika’ keskel nad ise parasjagu elavad. Meie privileeg on lõputud metsad, sood ja rabad, mis tegelikult kogu meie planeeti Maa elus hoiavad. Rääkimata imetabasest ilust, mis neist sünkrohelistest kooslustest vastu õhkab.

Millegipärast valitseb üldlevinud arvamus, et lõunamaistes puuviljades on rohkem vitamiine kui põhjapiirkondade viljades. Kindlasti mitte!

Soomarjad nagu jõhvikas, pohl, sinikas, mustikas, kukemari ja rabamurakas on eluliselt tähtsate ainete poolest erakordselt rikkad ka vaatamata puudulikule päikesesärale meie poolkeral. Kasulikkuselt ei jää neile alla ka sooalade läheduses kasvavad lillakas ja soomurakas.

Näiteks kukemari sisaldab sama palju C-vitamiini kui apelsin. Ja sarnaselt apelsinile on P-vitamiini rikkalikult ka harilikus pohlamarjas. Pohlalehed aga ületavad C-vitamiini sisalduselt apelsini neljakordselt!

Pohl on just see meie poolt valitud kohalik supermari, mida oleme püüdnud lisada paljude snäkkide koostisesse selle tervistavate omaduste poolest. Tegelikult polegi vahet, mis kujul marju manustada, pigem tasub nende kasulikkust endale teadvustada ja leida viise, kuidas neid oma igapäevamenüüsse lisada.

Tõsiasi on see, et kus iganes inimene ka ei ela, loodus hoolitseb alati tema heaolu ja tervise eest. Seega võime kindlad olla, et põhjamaade neiud-noormehed saavad just kohalikest viljadest hädavajalikud ained, mida naturaalsel viisil meie igapäevasest jahurikkast toidust kätte ei saa.

Uuringute tulemusena on kindlaks tehtud, et taimede (eriti marjade) vitamiinisisaldus on rangelt kooskõlas ja proportsioonis. Sellisel kujul ei tekita nad mingeid tüsistusi ega tee organismile kahju. Nii et kasuta iga marja hooaega täiel määral ära – kamaluga suhu ja ämbritega sügavkülma, et ka külm aeg üle elada. Halb mõte pole ka kuivkülmutada, toorkuivatada või toormahlaks teha. Parim omadus nende looduslike vitamiinimummude juures ongi see, et neid ei saa üle doseerida.

Me küll kurdame niiske kliima ja vihmade üle, kuid just need hoiavad meie looduse puhta ja värskena. Viiruslikel külmetushaigustel pole siinkandis otsa ega äärt, aga meid ei ole jäetud tühjade kätega. Meie saadused ületavad katsumusi, tuleb ennast vaid võimalustega kurssi viia.
– “Soo- ja metsamarjade raviomadused” ainetel