Shoppping Cart
Tootesildid
Kati Mäekallas

Kati Mäekallas

Olen loonud Good Mood Food tooted, et pakkuda inimestele toitu, mis on tervislik ja naturaalne, samal ajal teadvustades ühiskonnas probleemi, mis kaasneb piima- ja nisutoodete ületarbimisega. Õppides samal ajal sotsiaaltööd ja tervisetreeneriks ning huvitudes Inimesest, leidsin palju huvitavat kirjandust meeleoluhäirete, depressiooni, sõltuvuste, autismi ja hüperaktiivsuse seostest toiduga. Töö probleemsete lastega vaid kinnitas neid teooriaid. Lisaks esineb Eesti inimestel põlvkond põlvkonna järel aina enam toiduallergiaid ja kroonilised haigused moodustavad riiklikes ravikuludes lõviosa. Põllumajanduspoliitikast ja dotatsioonidest lähtuvalt tarbivad inimesed kõige rohkem seda, mida toodetakse ja reklaamitakse kõige enam. Kujuneb välja nö ise endale tekitatud toiduallergia, mida saaks vältida ja mis kõige tähtsam, mille saab tagasi pöörata.

Alustasin gluteeni- ja piimatoodete vaba teekonda 2011. aasta lõpus. Algus oli raske, kuna toitumisharjumuste muutmine ning asendusainete leidmine on nagu uuesti elama õppimine. Peale kuid katsetamist olin loonud päris oma retseptid, mis olid ainulaadsed ja unikaalsed. Retseptide loomisel jälgisin olulist printsiipi – nisujahu asendusained pidid olema tervisele head. Paljud gluteenivabad tooted pakatavad tärklisest ja suhkrust – sellistes toodetes ei ole küll gluteeni, kuid tervisetoodeteks ei saa neid nimetada.

2012. aasta suvel veetsin pea 2 kuud USA-s õppides väga palju gluteenivaba toitumise, toodete, võimaluste kohta. Osalesin The Culinary Institute of America gluteenivaba küpsetamise kursusel, külastasin kõikvõimalikke pagaritöökodasid ja söögikohti. USA-s tekkis ka huvi toortoitumise vastu, mis algupäraselt pärinebki Californiast ja on seal eksisteerinud juba aastakümneid. Eestisse tagasi tulles töötasin lisaks gluteenivabadele toodetel välja ka toortoidu sarja ning asusin sõnumit levitama. Kuna huvi Good Mood Food toodete vastu aina suurenes, alustasin nende müüki Saaremaal. Tänaseks on tooted saadaval ka Tallinnas ja teistes suuremates Eesti linnades.

Olles lõpetanud Institute for Integrative Nutrition lähtun toitumise küsimustes bioindividuaalsusest ja holistilisest lähenemisest, kuid ka sellest, et teatud toiduainete grupid domineerivad inimeste toidulaual liiga tugevalt, viies tervise tasakaalust välja. Minu eesmärgiks on teadvustada problemaatikat, mis sellega kaasneb ning motiveerida inimesi muutma oma toitumisharjumusi. Good Mood Food on sõnum sellest, et toitumisharjumuste muutmine võib olla kergem ja mängulisem, kui see meile esialgu tundub.

Tule külla

kati@goodmoodfood.ee

Turu 2, Kuressaare

Saaremaa

+372 509 7878