Shoppping Cart
Tootesildid

Meie kaaluprobleemide tegelikud põhjused

See ei ole kindlasti uudiseks, et peamine põhjus tervisliku elustiiliga mitte kaasa minemiseks on see, et toitumisharjumusi on raske (loe: jube raske) muuta. Harjumustest ja rutiinimuutustest on küll palju räägitud, ent võta siiski hetk ja läheneme koos sellele nüüd pisut teise nurga alt.

Kui me enda vastu ausad oleme, siis toitumine peegeldab meie suhet iseenda ja maailmaga. Meie elus on teadvustatud ja teadmustamata alad ning meie söömiskäitumine ja erinevad sõltuvuslikud käitumised jutustavad meie lugu. Stressisöömine, ülesöömine, enese näljutamine või premeerimine jms. Need on kõik erinevad väljendused selle kohta, kui ausad me oma emotsioonide suhtes tegelikult oleme. Nende asendustegevustega katame pigem tühimikke või ülejääke ning me ei suudagi muuta midagi enne, kui me ei teadvusta endale seda tumedat ja tihti ka valusat ala enese sees.

     Selleks, et muuta harjumusi, on vaja muuta suhtumist ja mõtteviisi.

Selleks, et midagi muuta, peame külma kõhuga täiesti ausalt sõnastama tunded ja olukorrad, mis reaalselt, kuigi tihtipeale alateadlikult, meie söömisharjumusi mõjutavad.

Kujuteldav turvalisus – arvame et vana ja tuttav on turvaline, kindel ja kadumatu.
Tegelikult on see kõik vaid meie peas kinni ja selleks, et midagi muutuks, tuleb oma hirmudele julgelt vastu astuda ning nendega tegeleda.

Mugavus – enamik inimesi blokeerib kõike uut, et mitte kaotada oma mugavustsooni.
Tihtipeale me vaidleme juba eos vastu kõiksugusele uuele infole, et mitte sattuda olukorda, kus peame endale tunnistama, et vajame muutust.

Väärtusetuse tunne – me ei pea iseenda hea- ja rahulolu piisavaks põhjuseks täisväärtusliku elu elamiseks. Pigem kulutame oma aja, energia ning raha teiste elude teenimisele väites, et meil ei ole erinevatel põhjustel võimalik midagi oma elus muuta.

Usu puudus – me ei suuda uskuda, et iga päev ongi uus päev ja me loome ise enda reaalsust. Me loome seda nii füüsilisel kui vaimsel tasandil. Füüsilisel tasandil loome oma keha, ehitades rakke üles kas parimast kvaliteetsest või lihtsalt ’mugavast’ kättejuhtuvast materjalist (mõtle kolme põrsakese muinasjutule ja kujutle maja asemel inimkeha). Vaimsel tasandil on meil võimalus lennata senitabamata kõrgustes, kasutades oma täielikku potentsiaali. Aga me peame kõigepealt mõistma, et selleks on vaja, et meil oleks sügav soov muutusteks ning siis endal vastav otsus vastu võtta.

Kellegi teise elu elamine – erinevatel põhjustel satuvad inimesed olukorda, kus nad ühel päeval avastavad, et elavad kellegi teise elu. Olles õnnetud ja rahulolematud ning jäädes selle olukorra sisse mitte midagi muuta püüdes, hakatakse tihtipeale tegelema just ennastkahjustava söömise, joomise või muu taolisega.

Vastutusest loobumine – kui leiame end tihti teisi süüdistamas selles, et me ei ole õnnelikud, siis peame endale tunnistama, et oleme oma vastutuse ja sellega koos ka võimalused justkui vabatahtlikult käest andnud. Mitte ükski teine inimene peale meie enda ei vastuta meie õnne, karjääri, rahulolu eest. Tasub võtta oma elu juhtimine enese kätte tagasi ja võib kindel olla, et juba esimesel proovil hakkab elujõud ja tahe ellu tagasi voolama.

Suhtlemine valede inimestega – suheldes inimestega, kelle madal vibratsioon ei teeni meie enesearengut, tunneme tihti tunnet nagu jookseks peaga vastu seina. Selleks, et elus edasi liikuda, on vaja mõned suhted seljataha jätta. Ja ennast selle tõttu mitte süüdi tunda!

     Kelle õnn SINU elus kõige tähtsam on?

Selleks, et muutusi mitte ainult ellu viia, vaid ka neist kinni hoida ja mitte vanadesse radadesse tagasi eksida, on praktiline kasutada kasvõi näiteks mõnda ’kohalolu’ äppi, mis saadab sulle vastavaid meeldetuletusi. Need tabavad meid tihti kõige valusamatel hetkedel, kuid on seda hädavajalikum. Just siis, kui oleme ütlemas jah tegevusele, mis ei teeni seatud eesmärki või siis, kui vestleme tüdinult inimesega, kes imeb silmnähtavalt energiast tühjaks.

Vaikselt, kuid kindlalt iseenda keskme ja olemuse poole liikudes näeme aina selgemalt, kuidas kahjulikud harjumused taanduvad ning asenduvad isikut austavate ja teenivatega.
Jätkame iseenda väärtustamist ning naudime oma ilusat elu – hoolitseme oma keha eest!

 

Siiralt,

Teie Kati

Tags: