Shoppping Cart
Tootesildid

Sina kui holistiline tervik

Inimesed on täiuslikud olendid. Meid on loodud holistiliste tervikutena, toimima meie kõrgeima potentsiaali alusel. Holistiline inimkäsitlus näeb kogu meie keha, meelt ja vaimu moodustamas tervikut, mille täiuslikuks toimimiseks peaks iga osa olema iseendas tasakaalus.

Ehk siis tasakaalutus ühes või teises valdkonnas sinu elus mõjutab kogu su üldist olemist ja sooritusvõimet. Meie elu koosneb paljudest erinevatest valdkondadest nagu tort lõikudest, näiteks karjäär, suhted, liikumine, looming, isiklik areng, vaimsus, sotsiaalne elu, raha, tervis, aeg iseendale, toit. Vahel tunneme end suurepäraselt, teisel hetkel mitte nii hästi. Enese eest nii sisemiselt kui väliselt hoolt kandmine on inimese esimene ja kõige tähtsam ülesanne.

Enda kuulamine on väga tunnetuslik ja intuitiivne tegevus. Sa tegelikult TEAD, aga ei taha uskuda. Sisemine teadmine ja selle vaikse hääle kuulamine on võti kõigile ustele. Mõistus on see, mis üritab meid ümber veenda, kuid mõistus on piiratud teadmistega, mis ei ole absoluutsed. Sisemine mina on aga ühenduses kõiksusega, lõputu tarkuse infoväljaga.

Vaadeldes inimelu tervikuna siis väga head indikaatorid on tervis, toitumisharjumused, üldine rahulolu. Hea enesetunnetusega inimene ei saa enda vajadusi kaua eirata ja läheb rikki. Energia kaob ära, argipäevas puudub rööm ja tundub nagu elu seisaks paigal või liiguks tagurpidi. Tegemist on energeetilise blokeeringuga ja kui me sellega ei tegele, siis tekib pikapeale füüsiline haigus. Kõik haigused on keha püüe juhtida meie tähelepanu elus korrigeerimist vajavatele mõtetele, harjumustele, mustritele. Kui meie mõistus suudab meid ära lollitada, siis keha on alati aus.

Eneseväärtustamine ja -hoolitsus on justkui lastetoast pärit ja suures plaanis harjumuslikud, kuid õnneks elu jooksul õpitavad ja muudetavad. Kunagi ei ole liiga hilja alustada ja imeline on vaadata transformatsiooni nende inimeste eludes, kes otsustavad oma harjumusmustreid muuta.

Kui palju sa võtad aega iseenda mõtetega olemiseks, kehale koormuse andmiseks, puhkuseks, söögi valmistamiseks, söömiseks on indikaatorid ka kõigi teiste eluvaldkondade toimimisest. Kas sa üldse tead, mida sa vajad erinevatel hetkedel, kas kuulad ennast.

Intuitiivne elamine on väga hinnaline oskus, mida on võimalik samm sammu järel õppida ja oma ellu rakendada. Tunnetuslik tasakaal, mille saavutamiseks astume tihti samme mis on vastuolus mõistuse kalkulatsioonidega, on üks väärtuslikumaid dimensioone meie eludes. Seda illustreerib hästi mõte põlisrahvastest ja nende ellujäämisest karmis looduses. Esmased valikud pidid olema intuitiivsed ja olid langetatud enamasti kohaliku teadjamehe ehk väga tunnetusliku ja kõiksusega ühenduses oleva inimese poolt.

Nagu juba öeldud, siis see vaikne teadmine on meie sees kogu aeg olemas, küsimus pigem kas me kuulame või ignoreerime. Kes jääb peale, kas intuitsioon või mõistus, süda või ego, see on sinu valik ja kunagi ei ole liiga hilja, et alustada otsast.

 

Tule võta aeg maha, et end leida ja tõeliselt avastada! Rohkem infot retreat.ee